Şekerler, kekler ve tatlılar Nasıl Pişirilir Beklemiş Muz Lekesi Nasıl Çıkar?

Beklemiş Muz Lekesi Nasıl Çıkar?

Bir miktar bulaşık deterjanı ile ılık suyu karıştırın. Hazırlanan sabunlu suda lekeli kıyafeti yaklaşık yarım saat bekletin. Ardından lekeli giysiyi her zamanki yönteminizle makine de yıkayın.

Kurumus muz lekesi nasıl çıkar?

Muz lekesi nasıl çıkar yöntemlerinden en önemli olanı çamaşır makinesine atmadan önce muz lekeli kumaşı bir kovaya yerleştirin ve lekeli bölgeye deterjan dökün. Tüm yüzeyi deterjanla kapladıktan sonra kovanın içine sıcak su doldurun. Kumaş deterjanı emecek ve lekeyi daha kolay çıkartmanızı sağlayacak.

Muz lekesi elden nasıl çıkar?

1 L sıcak suyun içine 1 su bardağı Sorti Leke Çıkarıcı dökmelisiniz. -Muz lekeli giysileri bu kovaya koyun. Bir fırça ile karıştırın. Su sıcak, elinizi yakmayın.

Bebek kıyafetlerinden muz lekesi nasıl çıkar?

Muz lekesi olan bir kumaş önce soğuk suyla nemlendirilir, sonra az miktarda jel ile dökülür ve birkaç saat bekletilir (talimatlara göre). Bundan sonra, yerin kalitesini kontrol etmeniz gerekir. Yumuşatılmış ve ciddiyetini yitirmiş ise, nazik mod kullanılarak bir makinede yıkanabilir.

Muşmula lekesi nasıl çıkar?

Eğer leke taze ise hemen limon suyu yardımı ile lekeli bölgeyi iyice ovun. Sonrasında durulama işlemi yapıp kıyafeti güneşte kuruması için bırakın. İsterseniz lekeli bölgeyi sadece soğuk suyun içinde iyice durulayabilir ve sonrasında doymamış alkol yardımı ile lekeli bölgeyi silebilirsiniz.

Mum lekesi nasıl çıkar?

Sentetik ya da pamuklu kumaşa dökülmüş olan mumu, üstüne koyacağınız bir parça kâğıt havlunun üzerinden ütüyle geçerek çıkarabilirsiniz. Ancak öncesinde kurumuş olan mum lekesini küt uçlu bir bıçak ya da kaşık yardımıyla nazikçe kazıyın ve ardından bu işlemi gerçekleştirin.

You might be interested:  Karpuz Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Kıyafetlerinden meyve lekesi nasıl çıkar?

Meyve lekelerinin zor çıktığını biliyoruz, bu yüzden onlara karşı daha sakin davranıyoruz. Çilek eğer pamuklu kumaştaysa suyla kaynatın, leke çıkmazsa oksijenli su ekleyin. Eğer çilek lekesi renkli ve sentetik bir kumaştaysa sabunlu suyla yıkayın. Hala çıkmıyorsa sıcak suyun içine limon sıkıp durulayın.

Penyeden meyve lekesi nasıl çıkar?

İçerisinde asit bulundurması sebebiyle lekeyi kumaş üzerinden kolaylıkla çıkarabilir. Bunun için yapılması gerekenler ise temiz bir kap içerisine eşit seviyede beyaz sirke ile su eklemek olacaktır. Daha sonra bu karışımı lekenin üzerinde bir müddet bekletip yıkama işlemini gerçekleştirin.

Kiyafetten karpuz lekesi nasıl çıkar?

Oksijenli su ya da 90 derecelik alkol ile lekeli bölge ıslatılır. Daha sonra bol su ile durulanarak, normal yıkama adımları uygulanır. Sentetik kumaşlardaki karpuz lekesini gidermek için beyaz sirke, limon suyu ve amonyak kullanılabilir. Limon suyu ve beyaz sirke leke yoğunluğuna göre sulandırılmadan kullanılabilir.

Related Post

Adblock
detector