Şekerler, kekler ve tatlılar Nasıl Pişirilir Bursada Şeftali Nerede Bulunur?

Bursada Şeftali Nerede Bulunur?

Bursa Da Samanlı Mahallesi, kumlukalan, Agaköy ve Kazıklı Toptan Şeftali Satışlar. İster Bahçe Olarak İster Kilo İle Satışlarmız Vardır. Ayrıntılı bilgi için.

Bursa şeftalisi ne zaman çıkar?

Bursa Ovası’nın kendine has iklim ve coğrafi koşullarında yaklaşık 110 bin dekar alanda yetiştirilen şeftalinin 15 Haziran’da başlayan hasadı sürüyor.

Bursa şeftalisi nerede yetişir?

Bursa Ovası’nın kendine has iklim ve coğrafi koşullarında yaklaşık 110 bin dekar alanda yetiştirilen Bursa şeftalisinin kilogramı 3-3,5 lira, nektarin ise 4-4,5 liradan satılıyor. Lezzeti ve aromasıyla öne çıkan ‘Bursa şeftalisi’nde hem kalite hem de geçen yıla göre artan fiyatlar üreticisini memnun etti.

Bursa şeftalisi hangi ilçede?

Bursa’nın İnegöl ilçesinde şeftali hasadı başladı. İlçede 18 bin dekarlık alanda 65 bin ton civarında ürün bekleniyor.

Bursa şeftalisi ne anlama gelir?

Bursa Şeftalisi – Bursa

Bursa, şeftalisiyle ünlü bir şehirdir. Bursa’da çok farklı türleri yetişen şeftali, yaz aylarının en sevilen meyvelerinden biridir. Dünyaya Çin´den yayıldığı düşünülen şeftali uzun yaşam ve ölümsüzlük sembolü olarak görülür.

Şeftali hasat zamanı ne zaman?

Şeftali yaz mevsiminin tatlı meyvelerindendir. Haziran, Temmuz aylarında hasadı yapılan şeftali, aynı zamanda bu aylarda satışa çıkarılır. Şeftalinin en güzel olduğu zaman ise Temmuz ayıdır. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında pazar tezgahlarında ve marketlerin meyve reyonlarından şeftali satın alabilirsiniz.

Şeftali hangi koşullarda yetişir?

Şeftali değişik iklim şartlarına uyabilen bir meyve türüdür. Ekvatorun kuzey ve güneyinde 25-45 enlem dereceleri arasında yetiştirilebilmektedir. Normal yetişebilmesi için en uygun rakım 500-600 m. arasıdır. Sıcak iklimlerde 1500m.’ye kadar yetiştiği görülebilir.

You might be interested:  Boyun Eti Nasıl Pişirilir?(EN iyi 5 ipucu)

Bursa hangi meyvesiyle meşhur?

Bursa’nın En Ünlü Meyvesi: Şeftali. Bursa şeftalisini bilmeyen yoktur. Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden biri olan şeftalinin, Bursa’da çok farklı türleri yetişiyor. Ağacının 30 yıl yaşaması ile geçmişte uzun bir ömür ve ölümsüzlük sembolü olarak kullanılan şeftalinin dünyaya Çin’den yayıldığı düşünülüyor.

Şeftali en çok hangi ilde yetişir?

Marmara Bölgesinde yer alan Bursa, en fazla şeftali yetiştirilen ilimizdir. Bursa’da son beş yılda her yıl ortalama olarak 170 – 200 bin ton şeftali üretiliyor.

Bursa neyi ile meşhur?

Bursa’nın Yöresel Yemekleri

 • İskender Kebap.
 • İnegöl Köfte.
 • Muradiye Çorbası
 • Pideli Köfte.
 • Bursa Kebabı
 • Cantık.
 • Etli Kereviz.
 • Kemalpaşa Tatlısı
 • Bursada kiraz nerede bulunur?

  Bursa ili sınırlarında kiraz en çok Orhangazi, İnegöl, İznik, Bursa Merkez İlçeleri (Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım) ve Kestel’de üretilmektedir.

  Related Post

  Adblock
  detector