Şekerler, kekler ve tatlılar Nasıl Pişirilir Elma Lekesini Ne Çıkarır?

Elma Lekesini Ne Çıkarır?

Çocukların çok sevdiği bir besin olan meyve türü olan elma, yemesinin lezzetli ve faydalı olduğu kadar lekesini çıkarması da çok zordur. Elma lekesi olur olmaz önce bol su ile lekeli bölümü akıtmalıyız. Ardından sabunlu su ile yıkamalıyız.

Bebek kıyafetinden meyve lekesi nasıl çıkar?

Meyve lekelerinin zor çıktığını biliyoruz, bu yüzden onlara karşı daha sakin davranıyoruz. Çilek eğer pamuklu kumaştaysa suyla kaynatın, leke çıkmazsa oksijenli su ekleyin. Eğer çilek lekesi renkli ve sentetik bir kumaştaysa sabunlu suyla yıkayın. Hala çıkmıyorsa sıcak suyun içine limon sıkıp durulayın.

Kıyafetlerden meyve lekesi nasıl çıkar?

Adım Adım Meyve Lekesi Çıkarma

 1. Meyve Parçalarını ve Fazla Sıvıyı Alın.
 2. Suya Tutup Arıtın.
 3. Deterjanın Kumaşa İşlemesini Bekleyin.
 4. Temiz Bir Bezle Nazikçe Silin.
 5. Durulayın.

Tişörtten meyve suyu lekesi nasıl çıkar?

Kurumuş sıvı lekelerinde lekenin üstüne öncelikle bulaşık deterjanı döktüğümüzde lekenin yumuşaması sağlanır. Ilık suda kısa bir süre bu şekilde beklettikten sonra durulayarak lekenin çözülmeye başlaması sağlanır. Devamında çamaşır makinesinde orta sıcaklıkta minimum 45 dakika yıkanmalıdır.

Penyeden meyve lekesi nasıl çıkar?

İçerisinde asit bulundurması sebebiyle lekeyi kumaş üzerinden kolaylıkla çıkarabilir. Bunun için yapılması gerekenler ise temiz bir kap içerisine eşit seviyede beyaz sirke ile su eklemek olacaktır. Daha sonra bu karışımı lekenin üzerinde bir müddet bekletip yıkama işlemini gerçekleştirin.

You might be interested:  Dana Kuyruğu Nasıl Pişirilir?

Bebek kıyafetlerinde sandık lekesi nasıl çıkar?

Deterjan

 1. Lekeyi ıslatın. Lekeyi soğuk suyla ıslatın ve mümkünse 15 dakika suda bekletin.
 2. Deterjanı uygulayın. Omo Bebek gibi güvenilir bir bebek deterjanı ile lekeyi kaplayın ve kutunun kapağı yardımıyla lekeyi ovun.
 3. Yıkayın. Ardından lekenin üzerindeki deterjanı güzelce durulayın ve kurulayın.

Kıyafetten anne sütü lekesi nasıl çıkar?

Karbonat, limon suyu ve su ile bir macun hazırlayın ve lekeli bölgede en az yarım saat bekletin. Karbonat kuruduğunda giysiyi yeniden makine de yıkayın.

Beyaz tişörtten şeftali lekesi nasıl çıkar?

Bir fincan ılık suya bir çorba kaşığı sıvı bulaşık deterjanı ilave edin ve bir solüsyon haline getirin. Elde ettiğiniz karışımı sünger yardımıyla giysilerinize uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 5 ile 10 dakika arası uygulama yapın ve daha sonra yıkayın. ŞEFTALİ LEKESİ HALILARDAN NASIL ÇIKAR?

Tişörtten Erik lekesi nasıl çıkar?

Meyve lekesi kıyafetin üzerinde ise hemen lekenin üzerine bir tutam kadar tuz serpin ve sonra da lekeli bölgeyi soğuk suda ovarak durulayın. Sonrasında giysiyi sıvı deterjan ilave ettiğiniz sıcak suda iyice yıkayın. İnatçı meyve lekelerinde hidrojen peroksit uygulamasına başvurabilirsiniz.

Elbiseden meyve suyu lekesi nasıl çıkar?

Limonun sıcak suya katılması ve lekeli bölgenin bu suda bekletilmesi sonrasında yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Bir miktar alkol ve suyun karıştırılarak oluşturulduğu karışımın da sentetik ve renkli kumaşlardaki meyve suyu lekelerini çıkardığı bilinmektedir.

Beyazdan meyve suyu lekesi nasıl çıkar?

Beyaz kumaşlardan meyve suyu lekeleri nasıl çıkarılır?

 1. Step 1: Ön işlem yap ve etkisini göstermesini bekle.
 2. Step 2: Çamaşır makinesine koy ve çamaşır suyunu dök.
 3. Step 3: Deterjanı ekle ve yıkamayı başlat.

Meyve suyu lekesi beyaz kıyafetten nasıl çıkar?

Meyve Suyu Lekelerini Çıkarma: Adım Adım

 1. Bir Persil deterjan ve leke çıkarıcı seçin.
 2. Olabildiğince sıvıyı çekin.
 3. Arka taraftan soğuk suyla yıkayın.
 4. Persil deterjanınızı lekenin önüne uygulayın.
 5. Giysi için güvenli olan en yüksek sıcaklıkta yıkayın.
You might be interested:  Olmuş Karpuz Nasıl Anlaşılır?

Beyaz tişörtten çilek lekesi nasıl çıkar?

Sabunlu su ile geçmeyen çilek lekeleri için limonlu sıcak su kullanabilirsiniz. Keten ve pamuklu kumaşlarda da çilek lekesi çıkarılabilir. Ürünü bol su ile kaynatıp kuruladıktan sonra lekenin yok olduğu görebilirsiniz.

Orman meyvesi lekesi nasıl çıkar?

Kırmızı orman meyvelerinin oluşturduğu leke için karbonatlı bir macun hazırlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan 3 yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı su. Bu iki malzemeyle hazırladığınız macunu kalın bir tabaka olarak lekenin üzerine yayın. 15 dakika kadar macunu lekenin üzerinde bekletin.

Cennet meyvesi lekesi nasıl çıkar?

Eğer Trabzon hurması pamuk yada çeken bir kumaşa karışmış ise sadece kaynattığınız zaman bu lekeden kurtulmanız oldukça basittir. Sıcak suyun içerisine ulaşırsın kaynatıldıktan sonra alıp kurmaya bırakın. Sadece bu işlemleri gerçekleştirdiniz zaman rahatlıkla pamuk ve keten de kurtulmanız mümkündür.

Beyaz tişörtten çikolata lekesi nasıl çıkar?

Eğer kıyafet üzerinde çikolata lekesi kalmışsa, bir kap içerisine ılık su ve karbonat ekleyin ve kıyafeti bu suyun içerisine bırakın. Yaklaşık 15 dakika kadar suda bekleyen kıyafetin üzerindeki lekeler iyice yumuşar ve musluktan akan ılık su ile durulandığında temizlenmiş olur.

Related Post

Adblock
detector