Şekerler, kekler ve tatlılar Nasıl Pişirilir Şeftali Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Şeftali Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Kumaşlardan bu lekeleri çıkarmak öncelikle oksijenli su yöntemi işe yarayacaktır. Lekeyi bol su altına tutmalı ve lekenin fazlasını kumaştan uzaklaştırmalısınız. Ardından kalan izler üzerine oksijenli su dökmeniz ve kumaş üzerinde 10 dakika beklettikten sonra yıkama talimatlarına göre yıkamanız işe yarayacaktır.

Meyve lekesi nasıl çıkar?

Meyve lekelerinin zor çıktığını biliyoruz, bu yüzden onlara karşı daha sakin davranıyoruz. Çilek eğer pamuklu kumaştaysa suyla kaynatın, leke çıkmazsa oksijenli su ekleyin. Eğer çilek lekesi renkli ve sentetik bir kumaştaysa sabunlu suyla yıkayın. Hala çıkmıyorsa sıcak suyun içine limon sıkıp durulayın.

Şeftali nasil temizlenir?

Lekenin zorluk derecesine göre sadece sirke ve Limon suyunu karıştırarak müdahalede bulunabilirsiniz. Eğer kurumuş Şeftali lekesi son derece zor bir şekilde çıkacak gibi duruyorsa az bir miktarda amonyak ile bölgeye müdahale etmeniz lekeyi çıkarmakta daha başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Penyeden meyve lekesi nasıl çıkar?

İçerisinde asit bulundurması sebebiyle lekeyi kumaş üzerinden kolaylıkla çıkarabilir. Bunun için yapılması gerekenler ise temiz bir kap içerisine eşit seviyede beyaz sirke ile su eklemek olacaktır. Daha sonra bu karışımı lekenin üzerinde bir müddet bekletip yıkama işlemini gerçekleştirin.

Meyve suyu leke yapar mı?

Meyve suyu gibi sıvı lekeler içinde asit barındırdığından zorlu lekeler olabiliyorlar. Kurumuş sıvı lekelerinde lekenin üstüne öncelikle bulaşık deterjanı döktüğümüzde lekenin yumuşaması sağlanır. Ilık suda kısa bir süre bu şekilde beklettikten sonra durulayarak lekenin çözülmeye başlaması sağlanır.

You might be interested:  Ateş Düşürmek Için Limon Nasıl Kullanılır?

Meyve lekesi kıyafetten nasıl çıkar?

Adım Adım Meyve Lekesi Çıkarma

 1. Meyve Parçalarını ve Fazla Sıvıyı Alın.
 2. Suya Tutup Arıtın.
 3. Deterjanın Kumaşa İşlemesini Bekleyin.
 4. Temiz Bir Bezle Nazikçe Silin.
 5. Durulayın.

Tişörtten Erik lekesi nasıl çıkar?

Meyve lekesi kıyafetin üzerinde ise hemen lekenin üzerine bir tutam kadar tuz serpin ve sonra da lekeli bölgeyi soğuk suda ovarak durulayın. Sonrasında giysiyi sıvı deterjan ilave ettiğiniz sıcak suda iyice yıkayın. İnatçı meyve lekelerinde hidrojen peroksit uygulamasına başvurabilirsiniz.

Halıdaki şeftali suyu lekesi nasıl çıkar?

Meyve suyu lekesi hala görünmeye devam ediyorsa, bir çay kaşığı halı şampuanını bir litre ılık suyla bir kovada karıştırın ve bu karışımla elde edeceğiniz solüsyonu doğrudan lekeli bölgenin üzerine tatbik edin. Bu işlemin ardından lekeli bölgeyi yeniden kağıt havlu ya da temiz bir bezle hafifçe silin.

Orman meyvesi lekesi nasıl çıkar?

Kırmızı orman meyvelerinin oluşturduğu leke için karbonatlı bir macun hazırlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan 3 yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı su. Bu iki malzemeyle hazırladığınız macunu kalın bir tabaka olarak lekenin üzerine yayın. 15 dakika kadar macunu lekenin üzerinde bekletin.

Elbiseden meyve suyu lekesi nasıl çıkar?

Limonun sıcak suya katılması ve lekeli bölgenin bu suda bekletilmesi sonrasında yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Bir miktar alkol ve suyun karıştırılarak oluşturulduğu karışımın da sentetik ve renkli kumaşlardaki meyve suyu lekelerini çıkardığı bilinmektedir.

Cennet meyvesi lekesi nasıl çıkar?

Eğer Trabzon hurması pamuk yada çeken bir kumaşa karışmış ise sadece kaynattığınız zaman bu lekeden kurtulmanız oldukça basittir. Sıcak suyun içerisine ulaşırsın kaynatıldıktan sonra alıp kurmaya bırakın. Sadece bu işlemleri gerçekleştirdiniz zaman rahatlıkla pamuk ve keten de kurtulmanız mümkündür.

You might be interested:  Limon Tuzu Ile Turşu Nasıl Yapılır?

Visne suyu lekesi çıkar mı?

Lekeli bölgeye ılık su dökün. Ilık su lekenin yumuşamasını sağlayarak, lekenin daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. Bu işlemden sonra ürününüzün yıkama koşullarına uygun bir şekilde ağartıcı deterjanı lekeli alana uygulayın. Uygulanan deterjanı yaklaşık yirmi dakika lekeli bölgede bekletin.

Beyazdan meyve suyu lekesi nasıl çıkar?

Beyaz kumaşlardan meyve suyu lekeleri nasıl çıkarılır?

 1. Step 1: Ön işlem yap ve etkisini göstermesini bekle.
 2. Step 2: Çamaşır makinesine koy ve çamaşır suyunu dök.
 3. Step 3: Deterjanı ekle ve yıkamayı başlat.

Meyve suyu lekesi beyaz kıyafetten nasıl çıkar?

Meyve Suyu Lekelerini Çıkarma: Adım Adım

 1. Bir Persil deterjan ve leke çıkarıcı seçin.
 2. Olabildiğince sıvıyı çekin.
 3. Arka taraftan soğuk suyla yıkayın.
 4. Persil deterjanınızı lekenin önüne uygulayın.
 5. Giysi için güvenli olan en yüksek sıcaklıkta yıkayın.

Related Post

Adblock
detector